Szkolenie dla grup zawodowych zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

21 kwietnia 2023

 

SZKOLENIE DLA GRUP ZAWODOWYCH ZAJMUJĄCYCH SIĘ PRZECIWDZIAŁANIEM PRZEMOCY W RODZINIE PT. „ZMIANA USTAWY O PRZECIWDZIAŁANIU PRZEMOCY W RODZINIE ORAZ NIEKTÓRYCH INNYCH USTAW – PRAKTYCZNA REALIZACJA NOWYCH OBOWIĄZKÓW PRZEZ INSTYTUCJE I SŁUŻBY”

 

W dniu 12 kwietnia 2023 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego
w Sokołowie Podlaskim odbyło się szkolenie pt. „Zmiana Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz niektórych innych Ustaw - praktyczna realizacja nowych obowiązków przez instytucje i służby” dla grup zawodowych zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie na terenie powiatu sokołowskiego.

            Szkolenie poprowadził dr Marek Mudant – specjalista z zakresu przeciwdziałania przemocy
w rodzinie w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sokołowie Podlaskim (Certyfikat PARPA).

            W spotkaniu wzięło udział 60 przedstawicieli: ośrodków pomocy społecznej, zespołów interdyscyplinarnych, placówek oświatowych, służby zdrowia, policji, sądu, ORPA, poradni psychologiczno- pedagogicznej, placówki opiekuńczo-wychowawczej oraz innych podmiotów działających w obszarze przeciwdziałania przemocy na terenie powiatu sokołowskiego.

Szkolenie miało na celu praktyczne przedstawienie oraz omówienie zmian wprowadzanych nowelizacją „Ustawy z dnia 9 marca 2023 roku, o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz niektórych innych Ustaw”.

            Mamy nadzieję, że zdobyta podczas szkolenia wiedza przyczyni się do wypracowania skoordynowanego interdyscyplinarnego systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie
w powiecie sokołowskim, co niewątpliwie wpłynie na złagodzenie skutków tego zjawiska oraz poprawę życia rodzin z terenu powiatu.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2023-04-21
Data publikacji:2023-04-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Łukasz Kiryluk
Liczba odwiedzin:459