Informacja o nowym programie dofinansowania do zakupu odbiornika cyfrowego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

29 czerwca 2022

 

Od 27 czerwca 2022r. w regionie mazowieckim nastąpiła zmiana standardu nadawania bezpłatnej naziemnej telewizji.  W ramach przełączenia sygnału do standardu DVB-T2/HEVC zmieniła się częstotliwości nadawania multipleksów: MUX-1, MUX-2 i MUX- 4. W praktyce oznacza to lepszą jakość dźwięku i obrazu - wszystkie programy są nadawane w jakości Full HD. Multipleks MUX-3 tymczasowo nie zmienia standardu nadawania.

            Mieszkańcy, których telewizory nie odbierają nowego sygnału bezpłatnej telewizji naziemnej DVB-T2/HEVC, a ich sytuacja materialna nie pozwala na samodzielne poniesienie kosztów zakupu nowego sprzętu do odbioru, mogą skorzystać z rządowego programu dofinansowania 250 zł do zakupu telewizora lub 100 zł do dekodera – zgodnych z nowym standardem.

            Rządowe dofinansowania do zakupu telewizora lub dekodera przysługuje osobom, których gospodarstwo domowe ma trudną sytuację materialną, a w związku z tym nie może samodzielnie ponieść kosztów zakupu odbiornika cyfrowego. Obywatel składający wniosek o przyznanie świadczenie składa również oświadczenie[1] o tym, że trudna sytuacja materialna gospodarstwa domowego uniemożliwia mu samodzielne poniesienie kosztów nabycia odbiornika cyfrowego w celu zapewnienia odbioru przez to gospodarstwo domowe naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T2/HEVC, bez uszczerbku dla podstawowych potrzeb życiowych gospodarstwa  domowego tej osoby.

            Więcej informacji o rządowym programie dofinansowania znajduje się na stronie : https://www.gov.pl/web/dvbt2/nowwy-program-dofinasowania-do-zakupu-odbiornika-cyfrowego .

Można je także uzyskać:

1) za pośrednictwem specjalnej infolinii, dzwoniąc pod nr 42 253 54 30, lub

2) e-mailem, pisząc na skrzynkę kontaktową cyfrowaTV@coi.gov.pl.[1] Zgodnie z art. 15 ustp.1 pkt 3 ustawy z dnia 24 lutego 2022 r. o wsparciu gospodarstw domowych w ponoszeniu kosztów związanych ze zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej ( DZ.U. z 2022r. poz 501,689)

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-06-29
Data publikacji:2022-06-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Łukasz Kiryluk
Liczba odwiedzin:127