Pilotażowy program „Aktywny samorząd” - UWAGA! 31.08.2022r. mija termin składania wniosków w Module I

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

19 sierpnia 2022

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sokołowie Podlaskim przypomina wszystkim osobom z niepełnosprawnością zainteresowanym uczestnictwem w programie „Aktywny samorząd”, że wnioski na zadania w Module I programu można składać do dnia 31.08.2022r.

Moduł I – likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową.

1) Obszar A – likwidacja bariery transportowej: dofinansowanie do dostosowania samochodu i uzyskania prawa jazdy.

2) Obszar B – likwidacja barier w dostępie do uczestniczenia w społeczeństwie informacyjnym: dofinansowanie do zakupu sprzętu elektronicznego, jego elementów, oprogramowania oraz do szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu elektronicznego i oprogramowania.

3) Obszar C – likwidacja barier w poruszaniu się: dofinansowanie do zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego skutera lub wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, dofinansowanie do zakupu protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne, pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanej protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne (co najmniej na III poziomie jakości), dofinansowanie do zakupu skutera inwalidzkiego o napędzie elektrycznym lub oprzyrządowania elektrycznego do wózka ręcznego.

4) Obszar D – pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej tj. dziecka przebywającego w żłobku lub przedszkolu albo pod inną tego typu opieką.

 

Wnioski o dofinansowanie można składać osobiście w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sokołowie Podlaskim, ul. Armii Krajowej 4, 08-300 Sokołów Podlaski, pokój 003, za pośrednictwem poczty oraz poprzez dedykowany system udostępniony przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych –  System Obsługi Wsparcia (SOW).    

Szczegóły w zakładce AKTYWNY SAMORZĄD

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-08-19
Data publikacji:2022-08-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Łukasz Kiryluk
Liczba odwiedzin:618